Kolczatki parkingowe

  • Kolczatka parkingowa

    Kolczatka parkingowa

  • Kolczatka antyterrorystyczna

    Kolczatka antyterrorystyczna

Kolczatka ma zastosowanie jako dodatkowe fizyczne ograniczenie przejazdu. Dzięki swej konstrukcji skutecznie zapobiega przed wyjazdem z parkingu. Kolczatka jest sprzężona z ramieniem szlabanu poprzez cięgno. Podczas podnoszenia ramienia szlabanu lub zmiany światła na zielone zęby kolczatki chowają się w obudowie.
Kolczatka jest konstrukcją stalową spawaną i galwanizowaną. Dla samochodów osobowych grubość blachy wynosi 6 mm. W jej wnętrzu znajduje się łożyskowany wałek z przymocowanymi  kolcami o długości 80 mm i średnicy 14mm. Kolce spawane są co 100 mm. Na całej długości kolczatki znajduje się ożebrowanie zapobiegające ugięciu blachy podczas przejazdu pojazdu. Ze względu na duże siły działające na kolczatkę podczas przejazdu pojazdu, kolczatka powinna być zamontowana do twardego i stabilnego podłoża. Zaleca się wylanie fundamentu z betonu klasy minimum B25. Kolczatkę do fundamentu mocujemy przy pomocy kotew chemicznych lub stalowych.

W ofercie mamy trzy rodzaje kolczatek parkingowych:

Kolczatki parkingowe nawierzchniowe sprzężone ze szlabanem
Kolczatki parkingowe podziemne sprzężone ze szlabanem
Kolczatki bezwładnościowe ograniczające wjazd z jednego kierunku

oraz

Kolczatki antyterrorystyczne podziemne

Wykonujemy na zamówienie zabezpieczenia antyterrorystyczne spełniające wymogi normy K4, zapewniają bezpieczeństwo obiektom narażonym na ataki terrorystyczne.

Script logo